Milyen legyen a honlapod?
Sokan félnek belevágni a honlap készítésbe, vagy készíttetésbe, mert nem tudják hogy hol kezdjék vagy, hogy megéri-e. Biztosíthatlak, hogy megéri. Egy honlap legnagyobb költsége a kivitelezése. Ha valakivel készítetted a honlapod, akkor fontos körbenézni az árak terén, mert sokan horribilis összeget kérnek már egy egyszerű honlapért is.
Fontos a tájékozódás
Érdemes tájékozódni a kivitelező korábbi munkáiról mert az megmutathatja a munkái minőségét. Ha vannak vélemények, azokat is vedd figyelembe, mert beszédesek lehetnek.
Mi a honlap célja?
Nos, ha honlapot szeretnél magadnak, akkor fontos, hogy eldöntsd mi a célod vele. Értékesítés, bemutatkozás, netán csak blogot szeretnél vezetni, webshop? Az ilyen jellegű kérdések már könnyen eldönthetik melyik irányba indulj. Ha csak egy egyszerű bemutatkozó oldalt szeretnél, akkor nem fontos a legextrább, csillogó-villogó honlapot elkészíttetned. Elég egy egyszerű, úgynevezett One-Page oldalt készíttetned, amely néhány szekcióra osztva bemutat téged. Ma már egyébként sem divat ha tele van tűzdelve az oldalad mindenféle design elemekkel. Inkább a letisztult egyszerű layout a trend. Ez már csak azért is hasznos, mert könnyen áttekinthetővé teszi az oldalad. Ez nagyon fontos, mert a látogatók általában 3-5 másodperc alatt döntik el, hogy érdekes-e számukra az oldalad vagy sem. Szóval ha túl SOK a honlapod egyszerre, azzal azt kockáztatod, hogy gyorsan elnavigálnak róla. Törekedj a minél letisztultabb tervezésre.
Biztosan minden kell?
A kevesebb néha több. A tervezéshez kanyarodva a legjobb ha megtervezed azt, hogy mit tartalmaz majd az oldal. Milyen menüpontok és milyen szekciók lesznek rajta. Szeretnél-e bemutatkozó oldalt, galériát, kapcsolati űrlapot, etc. Ha ezeket megtervezed, akkor már te is átlátod, hogy mit is akarsz tulajdonképpen és a honlapod fejlesztőjének is könnyebb dolga lesz. Fogj papírt és ceruzát és írd össze a menüpontokat, rajzolj egy skiccet, hogy mit hol szeretnél a honlapodon látni. Vannak ezért fontos szabályok az elhelyezésekkel kapcsolatban is, de erről bővebben a webergonómia cikkemben fogok írni. Egyszóval törekedj az egyszerűségre, és készítsd össze az anyagokat a honlapodhoz. Időt spórolhatsz meg vele mindenkinek. Ha valamiben nem vagy biztos, merd megkérdezni. Nincs olyan, hogy rossz kérdés, csak fel nem tett kérdés.